چاپ
ارسال به دوست

در راستای حفظ سلامت شهروندان و تامین امنیت غذایی در ایام نوروز 98 صورت گرفت:

کشف و ضبط بیش از 21 هزار کیلو گرم انواع فرآورده های خام دامی غیربهداشتی و غیر قابل مصرف در سطح استان اصفهان

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان؛ از7150 نفر ساعت بازدید کارشناسی در طرح تشدید نظارت های بهداشتی نوروزی دامپزشکی از مراکز تولید، نگهداری ،توزیع و عرضه فرآورده های خامی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، دکتر شهرام موحدی<<مدیرکل>> با اعلام این خبر اظهار داشت: در طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خامی که با هدف حفظ و حراست از سلامت شهروندان و مسافران نوروزی اجرا گردید، با انجام 7150 نفر ساعت بازدید کارشناسی در سراسر استان، میزان 21 هزار کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف، کشف و ضبط گردید.

وی با اشاره به رسالت عظیم سازمان دامپزشکی کشور در امر تامین امنیت غذایی سطح جامعه، گفت: در طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی استان اصفهان در ایام تعطیلات نوروزی، 12 واحد متخلف پلمب و 88 مورد تخلف به همراه پرونده متخلفان نیز به جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان در ادامه تصریح نمود: باهدف اجرای موثر نظارت ها در تمامی ایام سال و در راستای اطمینان مصرف کنندگان از سلامت فرآورده های خام دامی بیش از 60 نفر مسئول فنی و بهداشتی دامپزشکی بخش خصوصی  در مراکز عمده عرضه و فروشگاه های بزرگ، بکارگیری شده اند.

دکتر موحدی، ایجاد ستاد استانی صیانت از سلامت شهروندان، تشکیل 44 اکیپ بازرسی ثابت و سیار، هماهنگی با اتحادیه های مختلف و استمرار فعالیت های کشتارگاه های دام و طیور در ایام تعطیلات نوروزی به منظور تامین گوشت قرمز و سفید مورد نیاز شهروندان، ارسال پیامک های بهداشتی و توزیع  بروشورهای آموزشی و ترویجی، رسیدگی به شکایات مردمی و... را از دیگر برنامه های اداره کل دامپزشکی استان در راستای حفظ و حراست از سلامت عمومی جامعه وهمچنین افزایش نشاط اجتماعی در ایام نوروز برشمرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان، بار دیگر از شهروندان محترم درخواست نمود: فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، شکایات خود را به سامانه پاسخگویی 1512 دامپزشکی اعلام نمایند.

 

  • کد خبر: ٨٥٣١/
  • ٠٩:٣٥ - 1398/01/21/
  • تعداد بازدید: 36

خروج