چاپ
ارسال به دوست

با هدف حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور:

الزام به اخذ گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای از شبکه دامپزشکی، قبل از هرگونه حمل و نقل دام

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین از توقیف یک کامیون حامل 61 راس گوسفند فاقد گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای دامپزشکی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نایین؛ دکتر بهزاد متولی زاده <<رئیس شبکه>> از توقیف یک کامیون حامل 61 راس گوسفند، توسط پلیس راه این شهرستان خبر داد و افزود: پس از توقیف خودرو یادشده، کارشناس این شبکه به محل اعزام و با توجه به بررسی های صورت پذیرفته، محموله فاقد گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای از شبکه دامپزشکی شهرستان مبدا تشخیص داده شده و مراتب صورتجلسه، دام ها توقیف و پرونده جهت بررسی و اعلام نظر به مراجع قضایی ارجاع شد.

دکتر متولی زاده با بیان اینکه حوزه سلامت حوزه ای فرابخشی است و همکاری دستگاههای مختلف را می طلبد از همکاری فرمانداری، دادگستری، نیروی انتظامی، جهادکشاورزی و... درخصوص پیگیری موضوع کنترل تردد غیرمجاز دام تشکر نمود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین تصریح کرد: دامداران و تمامی افرادی که قصد خرید، فروش و جابجایی دام را دارند باید ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای را رعایت نمایند چرا که شرایط مطلوب کشور در بخش کنترل، ریشه کنی و مراقبت از بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام حاصل برنامه ریزی ها و صرف امکانات و بکارگیری نیروی انسانی در سالیان متمادی می باشد و بی توجهی به این موضوع علاوه بر تهدید سرمایه های دامی کشور، سلامت عمومی جامعه را نیز با خطر روبرو می نماید لذا این افراد قبل از هرگونه اقدام به منظور انتقال دام در کشور جهت اطلاع از ضوابط و مقررات بهداشتی و قرنطینه ای حمل دام با شماره 1512 تماس گرفته و یا به شبکه های دامپزشکی شهرستان خود مراجعه نمایند.   

 

 

  • کد خبر: ٨٧٧٤/
  • ٠٠:٣٤ - 1398/01/25/
  • تعداد بازدید: 18

خروج