چاپ
ارسال به دوست

در سال ۹۷ در استان اصفهان انجام شد؛

حذف و کشتار 2 میلیون و 600 هزار قطعه مرغ تخم گذار چربی دار و پیر در استان اصفهان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان اصفهان اظهار داشت: با برنامه ریزی و هماهنگی بین بخشی، پس از حذف، نسبت به جایگزینی طیور جوان واکسینه شده با واکسن جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این واحدها اقدام شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، دکتر مصطفی کردآبادی <<رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم>> با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه گله‌های واحدهای تخم گذار بالای ۹۰ هفته تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزی نیستند و  همچنین این پرندگان به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار حساس می باشند ، اداره کل دامپزشکی استان همواره در تلاش است این گله ها را در سن مذکور با نمونه برداری و انجام آزمایشات مربوطه (با انجام 155 مورد بازدید و اخذ 6246 نمونه سرمی و بافتی و انجام 15830 مورد آزمایش در خصوص بیماری های سالمونلا و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان)  و تایید سلامت بالینی به کشتارگاه اعزام نماید.

وی افزود: با انجام فرآیند مذکور در طول سال ۹۷ تعداد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه مرغ تخمگذار پیر در ۷۳ گله تخم‌گذار استان با رعایت اصول امنیت زیستی و صدور گواهی حمل بهداشتی در کشتارگاه های داخل و خارج استان کشتار گردید.

دکتر کردآبادی خاطر نشان کرد: در این راستا با برنامه ریزی و هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان، معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان و اتحادیه مرغ تخمگذاراستان، پس از حذف،  نسبت به جایگزینی طیور جوان واکسینه شده با واکسن جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این واحدها اقدام شده است.

شایان ذکر است در حال حاضر  در استان اصفهان  ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ تخمگذار در ۱۲۶ واحد صنعتی در حال تولید تخم مرغ می باشند.

  • کد خبر: ٨٨٢٤/
  • ١٣:٤٥ - 1398/01/26/
  • تعداد بازدید: 21

خروج