چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تاکید نمود:

نظارت دقیق تر کارشناسان شبکه های دامپزشکی شهرستان ها بر وضعیت بهداشت و مدیریت بیماری ها در سطح واحدهای پرورش طیور استان

اولین جلسه هم اندیشی با عنوان وضعیت بیماری های طیور به ویژه بیماری نیوکاسل در استان اصفهان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، اولین جلسه هم اندیشی با عنوان وضعیت بیماری های طیور به ویژه بیماری نیوکاسل دراستان اصفهان به ریاست دکتر شهرام موحدی مدیر کل و با حضور معاون سلامت، رئیس اداره تشخیص و درمان و رئیس و کارشناسان اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طبور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان اصفهان برگزار شد.

ابتدا دکتر مصطفی کردآبادی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم، گزارشی از آخرین وضعیت بیماری های طیور به ویژه بیماری نیوکاسل در سطح استان ارائه نمود و تصریح کرد: استان اصفهان به دلیل تراکم بالا و تنوع  پرورش در طیور صنعتی و روستایی همواره با مشکلات متعددی در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری ها در این حوزه روبه رو می باشد.

سپس هریک از حاضرین با بیان دیدگاه و نظرات کارشناسی، راهکارهای خویش را در راستای کنترل بیماری نیوکاسل در طیور صنعتی استان بیان نمودند.

در پایان نیز دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان با جمع بندی موضوعات مطرح شده در این نشست هم اندیشی بر موارد زیر تا حصول نتیجه تاکید نمود.

وی برگزاری مستمر کلاس های آموزشی با حضور حداکثری بهره برداران، کلینیسین ها و با مشارکت تعاونی های مرغداران و مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان ها را خواستارشد.

مدیر کل دامپزشکی استان بر تهیه و توزیع بروشور و پمفلت های آموزشی در بین تولیدکنندگان و همچنین تشدید نظارت های شبانه روزی شبکه های دامپزشکی شهرستان ها بر انجام عملیات واکسیناسیون طیور و وارد نمودن اطلاعات مربوطه در سیستم GIS توسط مراکز درمانی و مایه کوبی تاکید کرد.

دکتر موحدی بر پیگیری انجام هرچه سریع تر واکسیناسیون طیور بومی بر علیه بیماری نیوکاسل با واکسن های مقاوم به حرارت تاکید و همچنین نظارت دقیق تر کارشناسان شبکه های دامپزشکی شهرستان ها بر وضعیت بهداشت و مدیریت بیماری ها در سطح واحدهای پرورش طیور به ویژه نظارت عالیه بر عقیم سازی کود پایان دوره پرورش طیور صنعتی استان را خواستار شد.

  • کد خبر: ١٢٩٥٠١/
  • ٠٨:١٣ - 1398/02/19/
  • تعداد بازدید: 236

خروج