چاپ
ارسال به دوست

در راستای انجام برنامه و اجرای دستورالعمل طرح ملی آموزش بیماری بروسلوز در کشور؛

کارگاه آموزشی بیماری تب مالت در بخش حبیب آباد شهرستان برخوار برگزار شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 8 هزار و 55 راس دام سبک و 9 هزار و 922 راس دام سنگین این شهرستان بر علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) واکسینه شده اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار، با هماهنگی‌ واحد ترویج جهاد کشاورزی کارگاه‌ های آموزش پیشگیری وکنترل بیماری بروسلوز (تب مالت) با دعوت از دامداران روستائی در مرکز خدمات حمایت کشاورزی حبیب آباد برخوار برگزار گردید.

دکتر مجید فلسفی منش رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار،  هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را علاوه بر کنترل و پیشگیری این بیماری، اجرای برنامه و دستورالعمل طرح آموزش بروسلوز به منظور ارتقاء آگاهی بهره برداران روستایی و عشایری که توسط رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور به امضاء رسید، عنوان کرد.

وی گفت: این دوره آموزشی که با حضور 30 فراگیر برگزار شد ضمن شرح علائم و نشانه های تشخیص بروز بیماری، نکاتی در خصوص راه های کنترل بیماری بروسلوز در جمعیت دامی، چگونگی انتقال بیماری از دام به انسان و نحوه‌ پیشگیری از آن توضیح داده شد.

دکتر فلسفی منش خاطر نشان کرد: در راستای ارتقای آگاهی بخشی به کلیه بهره برداران در این بخش اعم از دامداران، کارکنان کشتارگاه ‌ها و حتی زنان خانه‌دار نیز از ابتدای سال تا کنون 4 دوره آموزشی در این شهرستان  انجام شده که در ایام دهه فجر نیز یک کارگاه دیگر در شهر سین برخوار برگزار می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار در پایان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 8 هزار و 55 راس دام سبک و 9 هزار و 922 راس دام سنگین بر علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) واکسینه شده که در این راستا خونگیری بیش از 13 هزار و چهار صد راس دام سنگین، جهت پایش بیماری انجام و نمونه های مشکوک برای آزمایشات تکمیلی به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان اصفهان ارسال شد.

  • کد خبر: ٦٠١٤/
  • ٠٨:٣٤ - 1397/11/18/
  • تعداد بازدید: 113

خروج