چاپ
ارسال به دوست

رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس شورای اسلامی در بازدید از اداره کل دامپزشکی استان اصفهان مطرح نمود:

همواره تامین امنیت غذایی کشور در گرو فعالیت های شبانه روزی سازمانی خدمت رسان، به نام دامپزشکی است.

دیدارصمیمی مهندس علی بختیار نماینده مردم شریف شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل دامپزشکی استان اصفهان.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، مهندس علی بختیار نماینده مردم شریف شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با حضور در این اداره کل طی نشستی صمیمی با دکتر شهرام موحدی مدیر کل بر سرموضوعات مختلف در حوزه دامپزشکی به گفتگو پرداختند.

دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان ابتدا با عرض خیر مقدم به مهندس بختیار، در ادامه روند شکل گیری دامپزشکی درایران، قوانین و اهداف عالیه سازمان دامپزشکی کشور را بیان نمود.

وی با ارائه گزارشی اجمالی در خصوص عملکرد دامپزشکی استان افزود: همکاران ما باهدف پیشگیری از بروز بیماری های واگیردار دامی و مشترک بین انسان و دام و تلاش بی وقفه در جهت حفظ و حراست از صنعت دامپروری، سالیانه بطور متوسط  12 میلیون سرنوبت واکسیناسیون دام را با حضور درمحل اماکن دامی(شهر، روستا و مناطق عشایری) انجام می دهند .

دکتر موحدی در این خصوص اظهار داشت: استان اصفهان با وسعت جغرافیایی وسیع و تنوع پرورش انواع دام، در راستای ارائه خدمات خود با مشکلاتی عدیده همچون محدودیت نیروی انسانی و کمبود خودروی عملیاتی مواجه است که در صورت عدم رفع این مشکلات، می تواند خدمت رسانی مطلوب را تحت الشعاع قرار دهد.

مدیرکل دامپزشکی استان در بخشی دیگر تصریح نمود: اقدامات سازمان دامپزشکی کشور همسو با اهداف بهداشتی و سلامت کشور می باشد اما متاسفانه در طرح تحول نظام سلامت هیچ جایگاهی نداشته که نیازاست مسئولین امر در سال های آتی این موضوع را مد نظر قرار دهند.

سپس مهندس بختیارنماینده مردم شریف شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی  با بیان برخی از نتایج اقدامات دامپزشکی در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: همواره تامین امنیت غذایی کشور در گرو فعالیت های شبانه روزی سازمانی خدمت رسان،  به نام دامپزشکی است.

در این جلسه موضوعاتی مختلف همچون مساعدت دستگاه های مرتبط در تامین واکسن های دامی و تحت پوشش واکسیناسیون قراردادن دام های روستایی و عشایری، تسهیل رفع برخی محدودیت ها در نظارت های بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه انواع فرآورده های خام دامی و ... مورد بحث و گفتگو قرارگرفت.

مهندس بختیاررئیس فراکسیون پاسخگو مجلس شورای اسلامی  در پایان با قول پیگیری موضوعات مختلف مطرح شده و مساعدت در راستای پیش برد اهداف عالیه دامپزشکی، خاطر نشان کرد: سعی همه ی ما براین است که در راه توسعه و آبادانی کشور عزیزمان با تمام توان درجهت رفع مشکلات  موجود عمل نمایم.

آشنایی نزدیک با وظایف و فعالیت های دامپزشکی استان اصفهان همچون بازدید از آزمایشگاه مرجع تشخیص دامپزشکی، اداره قرنطینه و امنیت زیستی، اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات از دیگر برنامه های حضور مهندس بختیار نماینده مردم شریف شهرستان های گلپایگان و خوانسار در محل این اداره کل بود.

 

  • کد خبر: ٧٥٤١/
  • ١٥:٤٨ - 1397/12/21/
  • تعداد بازدید: 156

خروج