چاپ
ارسال به دوست

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریدون شهر خبرداد:

نتیجه آزمایش نمونه برداری بیماری هاری از دو قلاده شغال مثبت اعلام گردید

دکتر محمدرضا موسی خانی با اشاره به اهمیت بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و مخاطرات آنها از بیماری هاری به عنوان مهمترین بیماری منتقله از سگ سانان نام برد.

به گزارش روبط عمومی دامپزشکی فریدونشهر؛ دکترمحمدرضا موسی خانی<<رئیس شبکه>> در این خصوص گفت: هاری بیماری خطرناک و مهلکی است که عامل آن توسط گزش حیوان آلوده به انسان منتقل می شود.

وی افزود: از دو قلاده شغال با علائم عصبی که در سطح شهر مشاهده گردید نمونه برداری انجام و به مرکز تشخیص هاری ارسال که متاسفانه نتیجه مثبت بود.

دکتر موسی خانی تصریح کرد: با توجه به نتیجه آزمایش های مربوطه، این شبکه سریعا نسبت به قرنطینه کامل کانون بیماری، اجرای عملیات واکسیناسیون سگهای گله و صاحب دار موجود در شهر اقدام نمود.

وی برگزاری جلسات مختلف با مسئولین ذی ربط شهرستان با محوریت شبکه دامپزشکی(تشریح خطرات احتمالی بیماری هاری) را از دیگر برنامه های به اجرا آمده در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری هاری برشمرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فریدون شهر در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون باتلاش اکیپ های مایه کوب این شبکه و باهدف پیشگیری از بیماری هاری تعداد 559 قلاده سگ بر علیه این بیماری خطرناک واکسینه شده اند.

 

  • کد خبر: ٧٦٦١/
  • ١٩:٣٢ - 1397/12/23/
  • تعداد بازدید: 162

خروج