چاپ
ارسال به دوست

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار خبرداد:

اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی برخوار در ایام نوروز

دکتر مجید فلسفی منش از اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز در سطح شهرستان برخوار خبر داد

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار؛ دکتر مجید فلسفی منش<<رئیس شبکه>> با اعلام این خبر گفت: برخوار یکی از مبادی مهم ورودی به شهر اصفهان که یکی از مقاصد گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی است به همین دلیل علاوه بر کنترل بهداشتی از مراکز تحت نظارت در طول سال، در ایام و مناسبت های مختلف نیز طرح تشدید نظارت با هدف بازدید بهداشتی مراکز تولید فرآورده های خام دامی جهت ارتقای بهداشت و سلامت عمومی به اجرا گذاشته می شود.

وی گفت: تعداد 2 اکیپ ثابت و سیار، متشکل از کارشناسان شبکه در دو نوبت صبح و عصر، نظارت های بهداشتی را در سطح شهرستان بر عهده خواهند داشت.

فلسفی منش افزود: در این طرح تمامی کشتارگاهها، مراکز تولید و فرآوری( بسته بندی، قطعه بندی گوشت سفید و قرمز)، مراکز عرضه فراورده های خام دامی، رستوران های بین راهی، درون شهری، طباخی ها، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی، انواع گوشت قرمز و سفید، بطور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهد شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار افزود: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده، از خرید گوشت مرغ فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، آلایش دامی بدون بسته بندی و یا فرآورده های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.

فلسفی منش گفت: کارشناسان حاضر در اکیپ ها در خصوص چگونگی برخورد با موارد تخلف توجیه شده اند و مقرر شد تا شبکه دامپزشکی با رایزنی هایی که با دادگستری و ادارات تعزیرات شهرستان انجام می دهند، نسبت به تشکیل اکیپ های بازرسی مشترک اقدام کرده و با متخلفان در محل برخورد قضایی کنند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز از بیست و پنجم اسفند ماه سال جاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، یادآور شد : کارشناسان کشیک شبکه دامپزشکی روزهای تعطیل نیز آماده خدمت رسانی به شهروندان گرامی می باشند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار هدف از تشدید نظارت های بهداشتی را ارتقاء سطح بهداشت و ایجاد امنیت غذایی عنوان و اضافه کرد: سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی دامپزشکی 1512 یا تلفن های 45823331-45829660 در شهرستان آماده رسیدگی به گزارش های تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی است.

 

 

 

 

  • کد خبر: ٧٦٦٣/
  • ٢٠:٠٦ - 1397/12/23/
  • تعداد بازدید: 399

خروج